Przewody TLY/LIY

Podstawowe parametry

Przekrój znamionowy żyły0,12mm2, 0,22mm2
Ilość na szpulce200m
Maksymalne napięcie pracy300 V
Temperatura pracyod -40oC do 105oC (max.120oC)

Cechy charakterystyczne

  • Przewody miedziane w formie skręconych linek
  • Wyjątkowo elastyczność i układalność
  • Łatwa lutowalność i podatność na zaciskane
  • Izolacja nowej generacji z bezołowiowego PCV
  • Zgodność z Polskimi i Unijnymi Normami

Tabela parametrów

Przekrój znamionowy żyłyPrzekrój system calowyIlość na szpulceBudowa żyłyPrzeciętna średnica zewnętrzna żyłyMaksymalne napięcie pracyMaksymalne obciążenie prądoweRezystancja żyły w T=20oC

maximum + minimum

Przybliżona waga netto przewodu
0,12mm2AWG 26200 mb7×0,15mm⌀ 1,2mm300 V1,2 A155/139 m Ω/m2,4 kg/km
0,22mm2AWG 24200 mb7×0,20mm⌀ 1,3mm300 V2,2 A89,3/80,4 m Ω/m3,4 kg/km

System kolorystyczny

Kolor izolacjiCzerwonyNiebieskiCzarnyBiałyZielonyBrązowyŻółtyPomarańczFioletowyRóżowyGranatowySzaryOrzechowySeledynowyTransparent
Kod barwny wg. RAL300050159005901660188003102120114005301550137001101160190000
Kolor

Opis produktu

Nasze niskoprądowe przewody pojedyncze TLY/LIY gwarantują nie tylko najwyższą światową jakość produktu oraz najnowsze technologie wykonania uwzględniające ochronę środowiska, ale również zapewniają wygodę użytkowania oraz oszczędność płynącą z niezawodności.

Dzięki użyciu najwyższej jakości miedzi o podwyższonej czystości w naszych regularnie skręconych linkach o przekrojach 0,12mm2 i 0,22mm2 oraz ich odpowiedniej budowie, gwarantujemy prawie bezstratną przepustowość przesyłanego sygnału czy prądu, znaczące ułatwienie w montażu lutowanym i zaciskanym, odporność na drgania i wibracje oraz wyjątkową giętkość i elastyczność przewodu.

Stosowana przez nas izolacja na bazie polwinitów nowej generacji jest specjalnie pocieniona, aby zagwarantować mniejszą średnicę zewnętrzną przewodu przy tym samym przekroju poprzecznym żyły z zachowaniem wszelkich parametrów dielektrycznych przy dopuszczalnym napięciu pracy do 300V. Pozwala to na lepsze planowanie wiązek elektrycznych oraz efektywniejsze wykorzystywanie przepustów kablowych. Jest to możliwe dzięki podwyższonym właściwościom fizykochemicznym izolacji, co dodatkowo sprawia, że nasze przewody doskonale radzą sobie z otaczającymi je warunkami oraz agresywnymi czynnikami chemicznymi, izolacja jest wyjątkowo gładka i nabłyszczona, nie jest nasiąkliwa, nie twardnieje i nie kruszy się, oraz pozwala na niespotykaną temperaturę pracy w od -40oC do +105oC (max +120oC). Tak zwiększony zakres termiczny zmniejsza też czas montażu i umożliwia znaczną redukcję ryzyka płynięcia izolacji przy wykonywaniu połączeń lutowanych czy hermetyzacji połączeń przy użyciu rur termokurczliwych.

Bardzo bogaty wybór kolorów izolacji, pozwala znacząco zaoszczędzić na systemach znakowania przewodów, eliminuje konieczność stosowania oznaczników oraz umożliwia szybką identyfikację danego przewodu na całej długości wykonanej wiązki, nawet w trudno dostępnych miejscach. Przewody są dostarczane w odcinkach o długościach 200m i równo nawijanie na wygodne w użyciu i podlegające pełnemu recyklingowi plastikowe szpulki o średnicy ⌀ = 132mm z wewnętrznym otworem prowadzącym ⌀ = 26mm, co pozwala na zwiększenie komfortu pracy, koniec problemów z szukaniem końca przewodu czy mozolnym rozplątywaniem po niekontrolowanym rozwinięciu oraz bardzo przyspiesza i ułatwia wykonywanie wiązek wieloprzewodowych, bo wystarczy szpulki z zadaną ilością przewodów umieścić na jednej rurce prowadzącej i ciągnąć je wszystkie razem, a w trakcie rozwijania łączyć je w wiązkę odpowiednią taśmą , opaskami samozaciskowymi czy też przepuszczając je przez peszel zabezpieczający. Wszystkie nasze szpulki z przewodami wyposażamy w plomby testowe ułatwiające szybkie znalezienie początku odcinka przewodu i pakujemy w szczelną osłonę z przezroczystej foliii termokurczliwej, co umożliwia szybkie odnalezienie potrzebnego do montażu koloru na półce magazynu, zabezpiecza przed utlenianiem, kurzem czy zabrudzeniem izolacji w trakcie przechowywania i zawsze gwarantuje finalnemu odbiorcy najwyższą jakość wyjętych z opakowania przewodów.

Parametry przewodów spełniają wymogi Norm ISO 9001, ISO 14001, PN-91/T-90206 (standard polski), VDE (standard niemiecki), BASEC (standard brytyjski), są dopuszczone do użytku na rynkach UE (norma 73/23/EEC) i oznakowane znakiem CE (dyrektywa 2006/95/EC), oraz spełniają wymogi dyrektyw środowiskowych RoHS (ustawa 2002/95/EU), RoHS-2 (ustawa 2011/65/EU), RoHS-3 (ustawa 2015/863) a także są zgodne z wymogami systemu REACH (rozporządzenie 1907/2006). Zgodnie z normą EN 60332-1-2 przewody mają klasę Eca, nie rozprzestrzeniają płomienia i są dopuszczone do użytku w obiektach budowlanych. Na każde życzenie Odbiorcy bezpłatnie wystawiamy stosowny atest – deklarację zgodności.

Nasze przewody pojedyncze dzięki profesjonalnemu wykonaniu mają uniwersalne zastosowanie i doskonale się sprawdzają w większości projektów produkcyjnych i serwisowych we wszystkich dziedzinach elektroniki i elektrotechniki. Są one najczęściej stosowane w automatyce przemysłowej i elektromedycznej, w branży motoryzacyjnej, przy budowie wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych od zabawek, alarmów, sygnalizatorów, maszyn do gier, wag czy solariów do zaawansowanych linii technologicznych, przy wykonywaniu niskoprądowych instalacji zasilających, sterujących, kontrolnych, wykonawczych, transferu danych, alarmowych i wielu innych. Często są też używane do sterowania energooszczędnymi systemami oświetlenia LED, łączenia sterowników komputerowych z osprzętem, realizacji projektów inteligentnych budynków oraz do wszelkich prac serwisowych i hobbystycznych.

U nas nie musisz czekać tygodniami na realizację swojego zamówienia, ani zamawiać ogromnych ilości. Utrzymujemy duże stany, Gwarantujemy stałą dostępność w magazynie wszystkich pozycji oraz natychmiastową wysyłkę!

Przewody Vega-Tronik są doskonałym rozwiązaniem dla każdego profesjonalisty ceniącego w przewodach jakość oraz wygodę użytkowania. Zastosowanie tych przewodów jest proste, szybkie, oszczędne oraz gwarantuje niezawodność. Przez prawie 30 lat działalności na rynku nie mieliśmy jeszcze żadnego niezadowolonego Klienta ani żadnej reklamacji jakościowej.

Dane kontaktowe

Godziny otwarcia

  • Biuro Handlowe obsługuje Klientów:
    poniedziałek – piątek w godz: 8.00-16.00

Media społecznościowe